0 546 957 58 88
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanak Anten Servisi

06 Haziran 2021
464 kez görüntülendi
Çanak Anten Servisi

Çanak Anten Servisi

Çanak antenler, günümüzün vazgeçilmeyen cihazları arasına girmiştir. Televizyon yayınlarının başarılı bir şekilde alınabilmesi uzaya gönderilen uydulardan sinyal alan bu cihaz, kaliteli bir görüntü elde etmenizi sağlar. Günümüzde çok gelişen bir teknolojinin ürünün olan çanak antenler, ayrıca binlerce farklı kanalı size sunmaktadır. Çanak anten servisi ile cihazınızda ortaya çıkan sorunları çözmek mümkün ve çok rahattır. Çanak anten tamiri başarılı bir şekilde yapılır. Ayrıca kurulum, kanal bulma ve uydu ile çanak anten arasındaki bağlantıyı başarılı bir hale getirmek de firmamızın verdiği hizmetler arasındadır.

Çanak Anten Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uyducu olarak çanak anten kurulumunu hızlı bir biçimde yapmaktayız. Her zaman güvenliği ön planda tutarak, bir sorun çıkmasını engellerken, kaliteli ve sorunsuz bir görüntü almak çok kolay olacaktır. Çanak anten kurulumu sayesinde takip ettiğimiz yol şöyledir;

  • Çanak antenin kurulacağı yer çok önemlidir.
  • Bu nedenle ilk olarak antenin nereye kurulacağı konusunda bir çalışma yapmaktayız.
  • Bizim için önemli olan şey ise zeminin sağlam olmasıdır. Kartonpiyer, alçı ya da benzeri malzemelerden yapılmış olan zeminleri tercih etmiyoruz.
  • En ideal yer ise çatıdır. Bunun yanı sıra balkonlara da kurulum yapmak mümkündür.
  • Ayrıca pencerelerin önü de tercih edilebilir.
  • Zemine karar verilmesinden sonra dübeller eşliğinde çanak antenin montajı yapılmaktadır.
  • Çanak antenin boyutları, bu noktada baz alınır. Ne kadar büyükse ya da zemin ne kadar sertse, ona göre dübeller tercih edilir.
  • Dübellerin kullanılmasından sonra çanak anten sabitlenir.
  • Ekibimiz içinde birden fazla kişi olduğu için bir görevli antenin yönünü ayarlarken, diğer görevli ise televizyon başında uydunun kurulumunu gerçekleştirir.
İlginizi Çekebilir!  Çayyolu Uyducu

Uydu Kurulumu

Uydu servisi olarak diğer aşamada kanalların ayarlamasına geçilmektedir. Tek bir çanak üzerinden birçok farklı uydu ve frekansa erişim mümkündür. Çanağın yönü ise bu noktada çok önemlidir. Alınan sinyal sayesinde uydunun ayarlanması ve kanalların bulunması yapılır. Daha sonra bulunmuş olan kanallar ve kayıt aşaması gerçekleştirilir. Bu şekilde tüm süreç başarılı bir biçimde sonlandırılmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?