0 546 957 58 88
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanak Anten Kurulumu Ne Kadar?

06 Haziran 2021
526 kez görüntülendi
Çanak Anten Kurulumu Ne Kadar?

Çanak Anten Kurulumu Ne Kadar?

Günümüzde her evde bir çanak anteninin olması son derece normal bir durumdur. Belediye yayınlarının geri planda kalması ve çok fazla seçenek sunmamasından dolayı çanak antenlere olan ilgi artmıştır. Gerek merkezi gerekse tek bir daireye hizmet veren çanak antenlerin kurulumu çok önemlidir. Çünkü bu süreç, işinin ehli olan profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Çanak Anten Kurulumu Ne Kadar sorusu bu anlamda ön plana çıkar. Bu tip bir hizmetin bedeli çok yüksek değildir. Çanak antenin tipine, modeline, büyüklüğüne ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Çanak anten tamiri ya da çanak anten kurulumu için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Çanak Anten Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uyducu olarak çanak anten kurulumunu hem başarılı hem de mevcut kurallara uygun bir şekilde yapmaktayız. Buna göre izlemiş olduğumuz yol şöyledir;

  • Çanak antenin direği için ilk olarak uygun bir yerin tespit edilmesi ile süreci başlatmaktayız.
  • Zemin etüdü, bu anlamda çok önemlidir. Çünkü zeminin kayma yapmaması ve çanak antenin ayarlarına zara vermemsi gerekmektedir.
  • Sert ve dayanıklı bir zemin, çanak anten kurulumu için her zaman çok idealdir. Buna göre çatıların üstü, beton alanlar, duvarlar ya da duvarların kenarları gibi bölümler kullanılabilir.
  • Kurulumun öncesinde uydu ve çanak anten arasında engelleyici bir malzemenin olmaması hayati derecede önemlidir. Çünkü araya bir malzeme, obje ya da yapı girdiği zaman sinyalin ulaşması çok zor olabilir. Bu durum direkt olarak görüntünün kalitesini de etkilemektedir.
  • Çanak anten kurulumu sırasında L direkleri kullanılır.
  • Bunun yanı sıra dübeller ile çanak antenler sabitlenir.
  • Dübel formatı ise 10 mm olarak tercih edilir. Tabi tercih edilen zemin ya da çanak antenin büyüklüğüne göre bu değişebilmektedir.
İlginizi Çekebilir!  Şahap Gürler Uyducu Uydu Servisi

Çanak Anten Kurulum Ayarları Nasıldır?

Uydu servisi olarak son işlemi kurulum üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Buna göre LNB derecesi, yatay derecesi ve yükseklik gibi parametreler üzerinden başarılı bir biçimde kurulum tamamlanmaktadır. Çanak pozisyonu sorunsuz olarak bitirildikten sonra kaliteli bir görüntü almak mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?