0 546 957 58 88
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanak Anten Kurulumu Ayarları

05 Şubat 2020
858 kez görüntülendi
Çanak Anten Kurulumu Ayarları

Çanak Anten Kurulumu Ayarları

Televizyonlar ile farklı kanalları izlemek, çanak antenlerle mümkündür. Eski tip antenlerin artık yerlerini çanak antenlere bırakması ile bu ürünlerin satışı da artmıştır. Çanak anten kurulumu ayarları, ciddiyet istemektedir. Son derece profesyonel bir anlayışa sahip olan ekip tarafından yapılmalıdır. Bu konuda firmamız, uzun yılların getirmiş olduğu tecrübe sayesinde her tip ve her marka çanak antenin kurulumunu yapmaktadır. Kaba kurulumdan sonra yapılan ince ayarlar sayesinde televizyonunun çok net görüntü elde edecektir. Bunun yanı sıra başarılı kurulum ayarları ile birlikte kanal sayısı da artacaktır. Firmamız, çanak anten tamiri gibi bir konuda da hizmet vermektedir.

Çanak Anten Çalışma Prensibi Nasıldır?

Uydunun sinyal almasını sağlayan cihazlara çanak anten ismi verilmektedir. Günümüzde hem merkezi hem de bireysel olarak kullanılabilmektedir. Özellikle birçok farklı sitede, merkezi adı verilen ve daha büyük olan çanak antenler tercih edilmektedir. Uydudan gönderilen sinyaller, LNB adındaki sistem ile çanak anten tarafından alınır ve daha sonra bu sinyaller işlenmeye başlar. Bu şekilde görüntü elde etmek mümkündür. Bu anlamda çanak antenin yeri ve tip çok önemlidir. Çanak anten servisi olarak kurulumu ve daha sonraki ayarları başarılı bir biçimde yapmaktayız.

Çanak Anten Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uydu servisi olarak çanak anten kurulumunu çok kısa süre içinde yapmakta ve şu yolu takip etmekteyiz;

  • İlk olarak uygun bir yer belirlenir. Buna göre evin balkonu ya da çatısı seçilmektedir.
  • Daha sonraki aşamada ise uydu ile çanak arasında bir obje ya da malzemenin olmasına dikkat edilmektedir. Çünkü iki cihaz arasındaki herhangi bir şey, sinyalin alınmasını çok zor bir hale getirebilmektedir.
  • Ayrıca çanak anten kurulacak olan yerin sert olması da çok önemlidir. Bundan dolayı beton bir zemin üstüne konulacak olan anten sayesinde, çok daha sağlıklı bir şekilde görüntü almak mümkün olacaktır.
İlginizi Çekebilir!  Bağlum Uyducu

Çanak anten kurulumu sırasında dübel olarak bilinen malzemeleri kullanmaktayız. Çanak anten, bu şekilde çok daha sağlam bir biçimde duracaktır. Çanak üzerinden yapılacak olan ayarlamalar ile işlem başarılı olarak tamamlanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?